Valentinsløbet 2018

Valentinsløbet 2018

Start: lørdag d. 10/2-18  kl. 1000. Info kl. 0945.


Der løbes fra Hjallerup Skole, Idræts Alle` 6, 9320 Hjallerup.


Early start kl. 0900. Info kl.0845.


Ved early start kan man ikke få en tid registreret hurtigere end 4:30:00

Early start er forbeholdt løbere som forventer at bruge mere end 4:30:00 og da der er spisning og social hygge efterfølgende, er der early start til dette løb.


Ønsker man at starte kl. 0900 som early starter, så skriv det ved tilmelding.


Der kan løbes 1/1 marathon, 1/2 marathon, 12,6 km.


Prisen er 175,- inkl. løb, depot, unik medalje,bad/omkl., mad, kaffe/kage.

Diplom udskrives fra hjemmesiden.


Antal deltagere: 150 løbere.


Deltagelse er på eget ansvar. Hold øje med trafikken og vis hensyn.


Max tid for gennemførsel 5:30:00.

Man er selv ansvarlig for at holde øje med sin egen tid. Der vil ligge stopure ved start, et til early start og et til start kl. 1000. Slut tiden skriver man selv på resultatlisten.


Bad/omkl. er som det plejer i Hjallerup Idrætscenter, som ligger umiddelbart ved start.

Ind af hovedindgangen og ned af trappen til kælderen.


Ruten består af fortov, asfalt, grusvej,og har mindre pukler.

Der er to ruter i spil til årets løb, dog har de begge samme hm.


Depotet er lige inden for døren på Hjallerup Skole, vis hensyn i depotet til de løbere som ikke er færdige.

Depotet indeholder, vand, saft, cola, kakaomælk, frugt, slik og chips.


Det vil være muligt at spise fra kl. 1230. Brændende kærlighed med tilbehør.

Der er en portion pr. deltager,dertil øl, sodavand, kaffe og kage.


Tilmelding starter d. 1/11-17.

Tilmeldings frist d. 2/2-18. Derefter kan jeg ikke love mad, pga bestilling.


Skriv til: eegholmloeb@gmail.com med navn og distance, så modtager du indb. opl.

Indbetaling inden 14 dage og man er sikret start nr.

Når din indbetaling er registreret kommer du på startlisten. Ved indb. accepterer samtidig at løbet foregår på eget ansvar. Hvis du bliver forhindret i at deltage er der ikke krav på tilbagebetaling af start gebyr. Start nr. kan overdrages til anden person, det kræver at du informerer mig via mail.

I tilfælde af force majeure vil jeg dog forsøge at godtgøre mest muligt.


Vi ses til et hyggeligt løb.

STARTLISTER / RESULTATER

1/1 marathon:

Allan Korsgaard  4:17:00

Allan Saaby  3:37:04

Bent Brian Andreasen  3:31:05

Bente Morild ES   4:32:18

Bjarne Jensen  3:51:02

Bruno Batsberg  2:54:43

Christian T Eliasen ES  5:05:18

David Nordstrøm  3:53:21

Finn Sørensen  3:06:00

Flemming B M Leth  3:45:30

Helle Frost Marinussen  3:51:50

Henrik Frost Marinussen  3:51:50

Jan Sørensen  3:33:58

Jens Rasmussen  3:44:42

Jesper Klysner  3:26:59

John Jensen  4:13:57

Kaj Westergaard ES  4:30:00

Karin Eriksen  4:33:09

Kim Hansen Pelo ES  4:42:46

Kim Meldgaard  4:01:40

Konrad Bøknæs  3:42:16

Kristian Werner Pedersen  3:21:57

Lars Bloch ES  4:35:58

Lars Esmarch Andersen  3:40:06

Lars Michael Rasmussen  3:50:26

Lars Troelsen  4:13:57

Leif Jensen  3:29:40

Lenette Ishøy ES  4:42:46

Linda Kempel  3:50:26

Line Kallehauge ES  afbud

Lone Lindberg  4:17:00

Mai-Britt Lykke  afbud

Maria Hedegaard ES  4:30:00

Marianne Eliasen ES  5:05:17

Martin Jacobsen  dnf 33,75 km

Michael O Petersen  3:25:52

Michael Rank  3:07:30

Monica Jørgensen ES  afbud

Niels Skov Jakobsen 3:34:13

Per Henriksen  afbud

Sanni Kristensen  4:33:09

Sille V P E Nielsen ES  5:05:17

Simon Persson  3:25:20

Sonny Gajhede ES  4:30:00

Sten Christensen ES  4:30:00

Søren Klinsmann ES  5:05:18

Søren Straarup Nielsen ES  4:37:17

Søren Lykke  3:49:28

Søren Vester  4:05:51

Tom Rodkjær  3:21:57

Torben Hoberg 3:57:40





1/2 marathon:

Anne Bundgaard  1:53:30

Anne Mette Mai Marinussen  2:01:29

Asger Milborg  2:01:26  pr

Berit Møller  2:16:38

Berit Vistisen  2:15:39

Birgitte Kjærsgaard  2:26:41

Dan Jørgensen  2:15:45

Dorthe Holmstrøm  1:58:59

Dorthe H Svendsen ES  2:23:16

Erik Valbjørn  1:51:52

Flemming Nielsen  dns

Hanne Christensen  2:10:50

Hanne H Nielsen  1:55:46

Hanne Klith  2:26:41

Hanne Kristoffersen ES  2:23:16

Heidi Maria Navntoft  2:15:39

Heidi Rasmussen  dns

Helene Povlsen  1:55:30

Helle Borregaard ES  2:40:21

Henrik Lund  1:54:46

Henrik Vilhelmsen  1:52:26

Inge Marie Jensen  2:00:55

Jan Ardal Jensen  dns

Jan Nordenbæk  1:51:27

Jane Eiersted  2:18:00

Janet Nielsen  1:54:46

Jens Pedersen  1:40:10  ;)...

Jesper Dahl Stensbøl 2:05:00

Jette Jonstrup  2:10:50

Jimi Sørensen  1:44:35

John Blanck afbud

John Larsen  1:37:10

Jutta Futtrup  2:07:02

Jørgen Lykke Aagreen  2:26:41

Kate Mathiesen  1:59:54

Kamilla Thomsen  2:44:01

Kim Jensen  1:56:00

Kim Nielsen  2:01:29

Kirsten Jensen  dns

Kirsten Mariegaard  2:15:45

Lars Bo Christiansen  1:25:09

Lars Henrik Sørensen  2:10:50

Leif T Nielsen  dns

Lene Straarup Nielsen ES  2:12:30

T  Kristensen ES  2:40:21

Lissy Hansen  2:18:16

Louise Lindgaard  2:23:00

Mads Hartvigsen  2:04:51

Malene Muxoll Rasmussen  1:56:00

Marlene Jepsen  1:59:28

Mathias Navntoft Hensen  2:59:43 pr 12år

Mette Louise Saxov  1:48:42

Morten Bøgsted  1:40:50

Morten Hyllested  dns

Nanna Jonstrup  2:10:00

Nicolai Hermansen  1:49:00

Niels B Mogensen ES  2:27:00

Niels M Mortensen  2:14:30

Ninna Brommann Afbud

Pia Høgh  1:50:05

Randi Klysner  2:15:28

Rasmus Rasmussen  1:48:40

Rene Falk Kristensen  2:08:39

Rene Randrup Rasmussen  1:38:59

Rico Eiersted  2:50:28

Rie Nystrup  2:23:00

Robert Pedersen  1:59:00

Preben Overgaard  2:02:00

Sanne Kallehauge Afbud

Stefano H Mameli  afbud

Stine Bundgaard  2:15:48

Søren Sørensen  1:55:36

Unn Nordheim  1:47:29

Vibeke Norvin  2:10:50


12,6 km. :

Anita Faurskou Sørensen  1:28:26

Emma-Katrine Navntoft Hensen  2:42:;10

Dorthe Vilhelmsen  1:36:53

Frederik Pedersen  1:43:00 4 omg.

Geir Robstad  afbud

Helle Norvin Ahlstrand  1:22:00

Nastasja Robstad  afbud

Susie Rasmussen  1:22:00

Tine Poulsen  1:23:49




Rest pladser i alt: 11

DIPLOM